התחדשות עירונית תל אביב

מודליאני תל אביב | התחדשות עירונית תל אביבהתחדשות עירונית תל אביב היא תהליך של תכנון המרחב העירוני, שנועד לבלום את מגמת ההתיישנות של אזוריה הוותיקים של העיר, על ידי שיפור תשתיות ומבנים. כל זאת, על מנת לבצר את הכלכלה המקומית ואף לספק מענה לביקוש המתמיד בדיור, נוכח המחסור בשטחים פנויים לבנייה חדשה.

התחדשות עירונית תל אביב - מאז ועד היום

פרויקט ההתחדשות העירונית בעיר תל אביב החל להתממש בשנת 1961, ונוהל על ידי עיריית תל אביב יפו כמו גם על ידי ממשלת ישראל. כיום, מדיניות ההתחדשות העירונית בתל אביב היא סדורה למדי - העירייה מגבשת מסמך מפורט, המכונה "תכנית הרובעים של תל אביב", אשר מבהיר מהם התנאים לקבלת היתרי בנייה, מהם קווי המדיניות הכלליים של ההתחדשות העירונית בעיר, מהם כלי ההתחדשות השונים וכיוצא בזאת. חברות הבנייה השונות שמתקשרות עם בעלי דירות לקידום פרוייקטי התחדשות עירונית פועלות לפי מסמך זה.

איך מוציאים את תוכנית ההתחדשות העירונית בתל אביב אל הפועל?

במסגרת הליך ההתחדשות העירונית בתל אביב, מתבצעים שני סוגים מרכזיים של פרויקטים: תמ"א 38/2 – הריסה ובניה או פינוי בינוי (בניית מתחם חדש לחלוטין תחת בניין ישן שמט ליפול, תוך הוספת דירות ושיקום התשתיות) וכן תמ"א 38 (עיבוי וחיזוק של מבנים ישנים, תוך החלת שיפורים ושדרוגים בתשתיות הקיימות). במסגרת שני הפרויקטים, זוכים הדיירים בבניין יציב ועמיד אשר מוגן מפגעי טבע, כמו רעידות אדמה, ובפרט כל דירה זוכה במרחב מוגן פרטי מפני ירי טילים ורקטות.

היקפים ונתונים על ההתחדשות העירונית

בהתאם למדד ההתחדשות העירונית של מרכז הנדל"ן, נכון לשנת 2021, במסגרת התחדשות עירונית תל אביב עתידות להתווסף 24,591 יחידות דיור מפרויקטים המצויים בשלהי התהליך. נכוןלהיום , מקודמים בעיר כ-550 פרויקטים של התחדשות עירונית מסוגים שונים, והיד עוד נטויה.

סיכום

התחדשות עירונית תל אביב היא לא פנטזיה, אלא מציאות שקורמת עור וגידים. חברת צים בהרי נדל"ן, אשר פועלת בתחום ההתחדשות העירונית מזה 50 שנים, מבקשת לקחת חלק בפרויקט שאפתני זה. החברה מקדמת מספר פרוייקטים בעירתוך הקפדה על תכנון וביצוע מוקפדים ואיכותיים, ובתקווה לסמן את תל אביב כבירת ההתחדשות העירונית של ישראל.

התחדשות עירונית תל אביב – יתרונות רבים לה

הליך התחדשות עירונית הינו הליך הכולל שינוי פניה של חלקה עירונית מוגדרת. ובמילים אחרות – הפיכת אזור עירוני ישן לאזור עירוני חדש, לרוב באמצעות הליך המוכר בשם: "פינוי בינוי". הליכי התחדשות עירונית בישראל החלו בסוף שנות ה-90, והם הולכים וצוברים תאוצה בשנים האחרונות. במאמר זה נסקור תחילה את היתרונות המרכזיים של הליכי פינוי בינוי, ולאחר מכן נתמקד בהליכי התחדשות עירונית בתל אביב.

היתרונות שבביצוע התחדשות עירונית

הליכי התחדשות עירונית כגון פרויקטים של פינוי בינוי עשויים לגרור אי נוחות רבה עבור הדיירים. החל מהתנהלות עם חוזים וקבלנים ועד מציאת דירת מגורים זמנית. אך על אף החסרונות שהתהליך, היתרונות הינם רבים ומשמעותיים. להלן היתרונות המרכזיים בהליך:

התחדשות עירונית תל אביב

כידוע, תל אביב הינה אזור נדל"ן נחשק מאוד, אם לא הנחשק ביותר בישראל. מצוקת הדיור באזור חיה ונושמת ואף גוברת בשנים האחרונות. מהלכי התחדשות עירונית בתל אביב הופכים לנפוצים יותר ויותר, זאת בשל קיומם של מבנים ישנים מאוד ותשתית ירודה במיוחד באזורים רבים בעיר. חברת צים בהרי נדל”ן מתמחה בהליכי התחדשות עירונית בתל אביב וביתר הערים בארץ. החברה נמנית כאחת המובילות והמנוסות בתחום ועל שמה רשומים פרויקטים קודמים רבים ומוצלחים במיוחד.

יצירת קשר

צים בהרי נדל"ן

ניסיון ועוצמה שעובדים בשבילכם