התחדשות עירונית הרצליה

התחדשות עירונית הרצליההתחדשות עירונית הרצליה היא מדיניות שנועדה לפתח את פני העיר הרצליה, ולחולל מרקם עירוני בנוי הוליסטי ואיכותי. ההתחדשות העירונית בהרצליה עתידה לבצר את כלכלת העיר, לאפשר ניצול מיטבי של משאבי הקרקע והתשתיות ולהעצים את תחושת הקהילתיות במרחב הציבורי.

התחדשות עירונית הרצליה – מה היא כוללת?

ההתחדשות העירונית בהרצליה כוללת פרויקטים לא מעטים, ובייחוד שיפוץ חזיתות או עיבוי וחיזוק של מבנים קיימים (תמ"א 38) וכן הליכי פינוי בינוי. כל תוכנית ניחנת ביתרונות ייחודיים, ומותאמת לצרכים הפרטניים של כל אזור ואזור. כך, למשל, פרויקט שיפוץ חזיתות נועד לשפר את מראה העיר באזורים ותיקים. בדומה, פרויקט עיבוי וחיזוק (תמ"א 38) מתמקד בחיזוק הבניין מפני רעידות אדמה, בין אם על ידי חיזוק המבנה הקיים ובין אם על ידי הריסתו ובנייתו מחדש. שלא כמו קודמיו, הליך הפינוי בינוי אינו מתמקד רק בחידוש המבנה אלא מתייחס למקבץ בניינים תוך ראייה כוללת של שטח רחב ומתן מענה לצורכי העיר במבני ציבור וכו'. פרויקט התחדשות עירונית הרצליה כבר החל לקרום עור וגידים, והעיר אכן רשמה פעילות ערה בתחום. כדי לסבר את האוזן: על פי דוח הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, שניתן ב-2020, הוכרזו בהרצליה רק בשנה זו כבר שני מתחמי פינוי בינוי אשר כוללים 700 יחידות דיור קיימות כמו גם 2,244 יחידות דיור מוצעות. ככלל, כיום מקודמות כבר כארבעים תוכניות בניין עיר למתחמים, אשר מצויות בשלבי פיתוח שונים, לצד כ-100 בקשות להיתרי בנייה מכוח תמ"א 38. תהליכי ההתחדשות העירונית בהרצליה מלווים על ידי המנהלת להתחדשות עירונית, הפועלת תחת מנהל ההנדסה בעיריית העיר. המנהלה מקדמת בהתמדה את הליכי התכנון והבינוי, ומספקת לתושבי העיר וליזמים השונים מידע מקצועי, על מנת להקל על התהליך ככל הניתן ולהפחית את תחושות הבלבול וחוסר האונים.

מחזון למציאות

חברת צים בהרי נדל"ן, אשר מתגאה ב-50 שנות ייזום, בנייה וביצוע איכותיים, שמה לעצמה למטרה להפוך את החזון המכונה "התחדשות עירונית הרצליה" למציאות. כל זאת, מתוך תחושת שליחות, שבבסיסה השאיפה לפתח את העיר ובה בעת לשמרה, תוך שמירה על הסטנדרטים הגבוהים ביותר.

כל מה שצריך לדעת על התחדשות עירונית הרצליה

הרצליה הינה אחת הערים הנחשקות בישראל. היא החלה את דרכה כמושבה חקלאית עוד לפני קום המדינה. אך בזכות מיקומה האסטרטגי – על שפת הים ובסמוך לעיר תל אביב, וכן בזכות החינוך, התרבות והתעשייה שבה, סחפה תושבים חדשים רבים. כיום היא נחשבת לאחת הערים החזקות בישראל. כיאה לעיר וותיקה, שוכנים בה מספר רב של בניינים ישנים אותם ראוי לחדש ולרענן הן מבחינת חזות העיר והן מבחינת בטיחות. מאמר זה יעסוק בהתחדשות עירונית הרצליה.

מהי התחדשות עירונית?

התחדשות עירונית הוא מונח כללי אשר נועד לתאר הליך התערבות באזור עירוני בעקבות גורמים שונים כמו: נראות מיושנת, בניינים וותיקים שאינם עומדים בתקנים חדשים, ניסיון לנצל את הקרקע העירונית בצורה טובה יותר מבחינה כלכלית ועוד. בפועל, התחדשות עירונית נעשית לרוב באמצעות ביצוע פרויקטים מרוכזים של פינוי בינוי.

מהו פינוי בינוי?

פינוי בינוי הינו מונח המתאר שטח עירוני מוגדר הכולל לרוב בניינים ישנים ותשתיות ישנות, אשר הוחלט להרוס לחלוטין על מנת לבנות במקומו מתחם בניינים חדש ומשודרג. בשנת 1998 הכריז משרד השיכון והבינוי על תכנית פינוי בינוי כמדיניות רשמית במדינת ישראל. ישנם סוגים שונים של פרויקטים של פינוי בינוי, אך במקרים רבים גובה הבניין, קרי כמות הקומות שבו, יגדל. הדבר נועד להתמודד עם אחד הבעיות המרכזיות בשוק הנדל"ן בישראל והוא חוסר התאמה בין הביקוש להיצע. כלומר, אנשים רבים מחפשים לרכוש או לשכור דירות במרכז, ובמיוחד בהרצליה, אך לא קיימות מספיק דירות פנויות בשוק, והדבר יוצר משבר דיור חריף ביותר.

התחדשות עירונית הרצליה

כאמור, הרצליה הינה עיר וותיקה ובה בניינים ישנים בעלי מראה רעוע. פרויקטים רבים של התחדשות עירונית הרצליה כבר נעשו ועוד רבים מתוכננים. הפרויקטים הללו נועדו לשפר את העיר אף יותר, כך שתהפוך לעיר משודרגת, משופרת ומבוקשת אף יותר. אך בבא בעת, להעניק לתושבים ותיקים וישנים אפשרויות דיור נוספות ואיכותיות יותר מאלו שקיימות היום בשוק. חברת צים בהרי נדל"ן מתמחה בהליכי פינוי בינוי, וכן גם בהליכי התחדשות עירונית הרצליה. חברה זו הינה מהמוכרות והמובילות בתחום זה לאור הצלחתה בפרויקטים רבים ומורכבים בעבר. המשותף לכל הבניינים הנבנים באמצעות חברת נדל"ן זו אלו האיכות הבלתי מתפשרת, לצד שירות מהטובים שניתן בשוק.

יצירת קשר

צים בהרי נדל"ן

ניסיון ועוצמה שעובדים בשבילכם