איך עובדת חברת פינוי בינוי

צהל 21-35- קרית אונואת פגעי הזמן החולף ונעלם כולנו רואים בכל פינה בחיינו, קשה שלא לשים לב גם להשפעות של פגעי הזמן על הבניינים והשכונות בהם אנחנו מתגוררים – לצבע המתקלף, המעקות המחלידים והחלונות הסדוקים. בעוד שקשה לנו לעצור את הזדקנות בני האדם, ביחס לבניינים אנחנו יכולים לעשות דברים רבים שישפרו את מצבם ובכך יתרמו לאיכות החיים של כולנו. הגופים העוסקים בנושא הם מדינת ישראל ויזמים פרטיים במסגרת חברת פינוי בינוי.      

איך עובד פינוי בינוי?

תנופת הבנייה והפיתוח שסייעה לשיפור מצב הדיור בישראל בראשית שנות ה70 לדוגמא התאפיינה בבנייה רחבה וזולה במעורבות ממשלתית גבוהה. לאחר שנים לא רבות מאז קום המדינה, כבר בשנת 1965 נחקק חוק בינוי ופינוי של אזורי שיקום (תשכ"ה) שקבע את ההסדרים המשפטיים הבסיסיים שמאפשרים למדינת ישראל או לחברת פינוי בינוי לחדש את הבניינים הישנים יותר. החוק, כמו גם חוקים משלימים שנחקקו במשך השנים לאחר מכן, קובעים כללים שונים שמסדירים נושאים כמו ההליך לפינוי תושבים מהבתים, שיפוץ הבניינים והיקף הפיצוי לו זכאים התושבים. חוק זה הוא שקובע בין היתר כיצד תפעל גם חברת פינוי בינוי.

מה עושה חברת פינוי בינוי?

תהליך "פינוי בינוי" אורך זמן רב וגוזל משאבים כלכליים רבים מאוד: פינוי התושבים ושיכונם בדירות אלטרנטיביות למשך השיפוץ, השיפוץ עצמו והפיצוי הנלווה לכך. מסיבות אלו החליטה מדינת ישראל לפתוח גם ליזמים פרטיים וחברות הון ומקרקעין את האפשרות לשפץ בתים שעומדים בסטנדרטים שנקבעו בחוק – אלו הן חברות פינוי בינוי. החברות פונות לתושבי בניין רלוונטי ומציעות להם לערוך את התהליך כולו על חשבונן. בתמורה, מקבלת החברה מספר מסוים של דירות שנוספו לבניין החדש, אותם היא יכולה למכור וכך מרוויחים גם החברה וגם התושבים המקבלים דירה חדשה ורחבה בבניין מודרני ובטיחותי. חברת צים בהרי היא מהחברות המובילות בשוק הנדל"ן בישראל ובעלת ניסיון מקצועי רב כחברת פינוי בינוי, למידע נוסף בנושא צרו קשר עוד היום עם נציגי החברה.

יצירת קשר

צים בהרי נדל"ן

ניסיון ועוצמה שעובדים בשבילכם