איך לבחור נדל"ן בלב תל אביב

נדל"ן בלב תל אביבמחירי הדירות הולכים ומתייקרים בשנים האחרונות, ומגמה זו חזקה במיוחד באזור המרכז. נדל"ן בלב תל אביב הינו אחד הדברים המבוקשים ביותר, ומוכר כאחת ההשקעות הבטוחות והיציבות ביותר בשוק. במאמר זה נסקור בקצרה את השיקולים שיש לקחת בחשבון כאשר אנו ניגשים לעסקת נדל"ן באזור תל אביב והסביבה.

שיקולים בבחירת נדל"ן בלב תל אביב

מיקום

במיקום הנכס יש להתייחס הן למיקום הפיזי (השכונה והאזור), והן לקרבת הנכס לעסקים אחרים. כמובן שהדבר תלוי בסוג הנכס, למשל בדירת מגורים נרצה לבחון האם הדירה קרובה למרכזי קניות, מכולות, בתי קפה, אוניברסיטה, בארים, מקומות בילוי, פאבים וכדו'.    

סוג הנכס

כאשר אנו ניגשים למצוא עסקת נדל"ן עלינו להתבונן מהו הנכס המוצע לנו. האם מדובר בבית קרקע פרטי? דירה בבניין? פנטהאוז? כל אחת מהאפשרויות הללו טומן בחובו מגוון שיקולים שיש לקחת בחשבון בהתאם לרצון וליכולת הקונה.

שטח הנכס

כאשר אנו מבצעים עסקת נדל"ן אנו בעצם קונים שטח מסוים של קרקע. גודלו של השטח הינו משמעותי, אם כי לעיתים דירות קטנות מעוצבות בצורה מרווחת (ולהפך), ויש לשקול כל מקרה לגופו.

תוספות לדירה

לכל נכס יש תוספות המעלות או מורידות את ערכו. למשל, כדאי לבדוק האם לנכס יש גינה או מרפסת. מה מצב הנכס (תשתיות, עובש, שיפוצים וכו')? האם יש מעלית? האם השכנים נאים בעינינו? האם ישנה היתכנות לתמ"א 38 בזמן הקרוב? אלה אמנם שיקולים קטנים יחסית, אולם הצטברות שלהם עשויה להטות את הכף לכאן או לכאן.

חניה

ערכה של חניה בלב תל אביב לא יסולא בפז, ובהחלט ניתן לומר שזהו שיקול משמעותי ביותר בבואנו לבחון עסקת נדל"ן בלב תל אביב. בנוסף, יש לבחון את מיקום הנכס ביחס לנתיבי התחבורה הציבורית, היות ונתח נכבד מהתנועה באזור המרכז בכלל, ובלב תל אביב בפרט, נעשה באמצעות תחבורה ציבורית.

קצת על מחירי הדירות בתל אביב

מחירו של נכס נדל"ן בלב תל אביב הינו יקר ביחס לשאר חלקי הארץ. השקעה זו נראית יקרה, אולם זהו אחד מאפיקי ההשקעות הבטוחים והיציבים ביותר. חשוב להגדיר את התקציב שלנו מראש, אולם כדאי גם לשים בצד סכום מסוים בנוסף על מחיר העסקה, עבור הוצאות נלוות (דמי תיווך, שיפוצים קטנים, אגרות שונות וכדו').

סיכום

חיפוש נדל"ן בלב תל אביב הינו משימה מורכבת ומאתגרת, וכדאי מאד להתייעץ עם מומחים בתחום המכירים את הנושא לעומק. חברת "צים בהרי" הינה חברת בניה ותיקה ומנוסה אשר מקדמת מספר פרוייקטים בעיר. לפרטים נוספים צרו קשר.

יצירת קשר

צים בהרי נדל"ן

ניסיון ועוצמה שעובדים בשבילכם